רשלנות רפואית | מימוש זכויות רפואיות | נזקי גוף

תביעות נזקי גוף בגין תאונות דרכים

פיצויים לנפגעי תאונות דרכים

תאונות דרכים, הן תאונות קלות והן תאונות קשות שתוצאתן פציעה חמורה ואפילו מוות, מטופלות במסגרת חוק הפיצויים לנפגעי תאונות-דרכים (הפלת”ד), אשר נועד להסדיר את מנגנון הפיצוי לנפגעי תאונות-דרכים ביעילות, תוך הבטחת זכויותיהם השונות של הנפגעים ובני משפחותיהם. אונגר שויגמן משרד עורכי דין, מייצג נפגעי תאונות דרכים בכל הערכאות ומבטיח כי זכויותיהם אל מול חברת הביטוח יישמרו.

קבלת הפיצוי לא תלויה באשמת הנפגע

בתאונות דרכים חל עקרון האחריות המוחלטת, היינו, כל נפגע אשר בוטח כחוק זכאי לפיצוי, וזאת ללא קשר לשאלת אשמתו בתאונה. כלומר, גם מי שנפגע בתאונה כתוצאה מאשמתו, יהיה זכאי לפיצויים מחברת הביטוח שביטחה את רכבו בביטוח חובה, וזאת לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים (הפלת"ד).

תאונות דרכים
תאונות דרכים

לא בטוחים? יתכן שזו בכל זאת תאונת דרכים

חשוב לדעת כי תאונות דרכים כוללות גם הולכי רגל או רוכבי אופניים אשר נפגעו מרכב, וכן תאונות אופנוע וקטנוע. בנוסף, תאונת דרכים איננה מוגבלת להתנגשות בין שני כלי רכב, אלא כוללת גם מקרים כגון פגיעה מחלק של הרכב (למשל דלת או מכסה המנוע), פגיעה ממטען שנפל מרכב, פגיעה מהתלקחות הרכב, פגיעה בעת כניסה או יציאה מהרכב, נפילה בנסיעה באוטובוס ועוד. למעשה, גם מי ששהה בזירת תאונה אך לא נפגע בעצמו פיזית, אלא חזה במראה קשה וכתוצאה מכך סבל בהמשך מטראומה נפשית, עשוי להיחשב כנפגע תאונת דרכים ולהיות זכאי לפיצוי מביטוח הרכב. בכל מקרה שקיים ספק, מומלץ להתייעץ ולבדוק עם עו"ד בקיא ומנוסה האם אתם זכאים לפיצוי.

שומרים על האינטרסים שלכם

מעבר לסבל המיידי ולהוצאות הישירות הנגרמות בגינה, תאונת דרכים עלולה לגרור אחריה אובדן כושר עבודה, הוצאות רפואיות חוזרות ונשנות, שיקום ארוך ואף טראומה נפשית. בתקופה קשה זו חשוב שיהיה מי שישמור על האינטרסים שלכם.

אונגר שויגמן משרד עורכי דין מלווה בהצלחה את נפגעי תאונות הדרכים ובני משפחותיהם בתביעות מול חברות הביטוח ומול גופים אחרים האמונים על פיצוי נפגעי תאונות דרכים, כגון קרנית (קרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים). צוות המשרד מנוסה בהתמודדות מול כל חברות הביטוח והגופים הממשלתיים, חי את התחום באופן יומיומי ומאפשר לכם להיות סמוכים ובטוחים כי יש מי שידאג להבטיח את השגת הפיצוי המרבי בגין פגיעתכם.

אולי יעניין אתכם גם..

לייעוץ עם עו"ד השאירו פרטים!

דילוג לתוכן