רשלנות רפואית | מימוש זכויות רפואיות | נזקי גוף

מי זכאי לפטור ממס הכנסה?

כל אזרח מחויב לשלם מס עבור ההכנסה שהוא מייצר. אך אדם הסובל מנכות וממשיך לייצר הכנסה הנובעת מעבודה, זכאי לפטור מלא מתשלום ממס הכנסה. הטבה זו חלה על עיוורים, על נכים בשיעור של 100% ועל נכים בשיעור של 90% ומעלה, בשקלול מיוחד.

האם אדם הסובל מנכות יכול לעבוד ולהיות פטור ממס?

שיעור הנכות נקבע ע"י המצב הרפואי בלבד ואינו תלוי במצב התפקודי. כלומר, אדם יכול להיות חולה מאוד, לעבוד במשרה מלאה ולהיות זכאי לפטור מלא ממס הכנסה.

כיצד מתנהל תהליך קבלת הפטור?

לשם קביעת הפטור, פקיד השומה נעזר בוועדות הרפואיות של הביטוח הלאומי, הקובעות את הנכות הרפואית של כל תובע פטור. רק לאחר שהביטוח הלאומי פסק את שיעור הנכות, פקיד השומה מחליט האם לקבל את קביעת הביטוח הלאומי, או להגיש ערר על החלטה זו. וכאן, בא לידי ביטוי הייעוץ המשפטי המקצועי של משרד עורכי הדין אונגר-שויגמן, המכיר מקרוב את האינטראקציה בין פקיד השומה לביטוח הלאומי ובכך, מקצר את זמני הטיפול בתביעה, מצמצם את מספר הועדות הרפואיות וממקסם את תקופת הפטור שנקבעה.

מהו היתרון בליווי משפטי משולב בידע רפואי

קבלת פטור ממס הכנסה, מחייבת ייעוץ וליווי משפטי המשולב בידע רפואי נרחב ובהבנת השפה הרפואית. יכולות אלו הן קריטיות לביצוע בחינה מקיפה של כל נכויות התובע (גם אלו הנראות לו ברורות מאליהן וחסרות חשיבות) והערכת נכותו של התובע באופן מדויק באופן הנדרש לפטור –  ללא עיכובים מיותרים.

פטור ממס הכנסה
פטור ממס הכנסה

האם ניתן לדרוש את הפטור רטרואקטיבית?

את הפטור ממס הכנסה ניתן לקבל גם רטרואקטיבית – עד 6 שנים מיום הגשת התביעה.

אולי יעניין אתכם גם..

לייעוץ עם עו"ד השאירו פרטים!

דילוג לתוכן