רשלנות רפואית | מימוש זכויות רפואיות | נזקי גוף

רשלנות רפואית בצבא

מי ומתי זכאים לפיצוי ממשרד הביטחון?

אם נפגעתם או חליתם במהלך שירותכם הצבאי, ייתכן מאוד כי מגיע לכם פיצוי ממשרד הביטחון, בכפוף לסוג הפגיעה או המחלה, חומרתה ואחוזי הנכות שייקבעו לכם. הזכאים לתבוע את משרד הביטחון הם חיילי סדיר, אלו המשרתים בצבא הקבע וכן חיילי מילואים.

יחידת התביעות של משרד הביטחון אמנם אמורה להוות כתובת לקבלת הסיוע והתמיכה להתמודדות עם הפגיעה או המחלה, אך בפועל, פעמים רבות תהליך מיצוי הזכויות הופך למאבק בו עליכם להוכיח את הקשר בין המחלה או הפגיעה לבין שירותכם הצבאי, להתייצב פעם אחר פעם מול ועדה רפואית של משרד הביטחון ולחוות לא מעט תסכול.
מדובר בהליכים מורכבים מבחינה מקצועית ומתישים נפשית, הדורשים בקיאות מעמיקה ברזי מערכת הביטחון. לכן חשוב במיוחד להסתייע בשירותיו של משרד עורכי דין מנוסה, אשר בכוחו לדאוג לכך שהעומדים מול יחידת התביעות ימצו את זכויותיהם ויקבלו את כל ההטבות להן הם זכאים על פי דין.

ניתן להכיר גם במחלה המופיעה רק שנים רבות לאחר השחרור

לעיתים מתפתחות מחלות מורכבות הקשורות בשירות הצבאי רק זמן רב לאחר השחרור מהשירות, אשר מלוות את התובע למשך כל ימי חייו, כגון סוכרת, אפילפסיה או פגיעות נפשיות, ביניהן חרדה, סכיזופרניה, דיכאון קשה, פוסט טראומה או הלם קרב. למרות פרק הזמן הממושך שחלף עד התפתחות המחלה, במקרים מסוימים ניתן יהיה להכיר בקשר שבינה לבין השירות הצבאי של התובע ולקבל את הפיצוי שהוא זכאי לו.

משרד הביטחון
משרד הביטחון

ניתן לערער על החלטות הוועדה רפואית של משרד הביטחון

חשוב לדעת, כי ניתן לערער על החלטת הוועדה הרפואית של משרד הביטחון במידה ואתם סבורים כי לא נעשה עמכם צדק.

ליווי מלא וייצוג מקצועי יבטיח את זכויותיכם

בכל הקשור בניהול הליכים משפטיים מול משרד הביטחון, מומלץ מאוד להסתייע במשרד עורכי-דין מנוסה אשר מכיר היטב את המערכת, יכול לייעץ לכם במקצועיות וללוות אתכם באופן אישי על מנת למקסם את הפיצויים וההטבות שיוכלו להבטיח את איכות חייכם.

אונגר שויגמן משרד עורכי דין מטפל בתביעות מול משרד הביטחון ומסייע לאלו שנפגעו במהלך שירותם הצבאי לזכות בפיצוי הגבוה ביותר לו הם זכאים בשל פציעתם או מחלתם. קביעת שיעור הנכות וסיווג הפגיעה הם קריטיים ויכולים להשפיע על הזכאות לקבלת המענק או הגימלה, לשיקום מקצועי, כלכלי ופיננסי, לסיוע בשירותי דיור, קבלת טיפולים רפואיים, סיוע בניידות, בהבראה, הטבות מיסוי, מענקים שונים ועוד.

אולי יעניין אתכם גם..
רשלנות רפואית בצבא

צה"ל מצופה לספק לחיילים המשרתים בו שירותי רפואה ברמה גבוהה. בהתאם לכך – כלל הוראות החוק והנהלים התקפים לגבי גורמים

קרא עוד »

לייעוץ עם עו"ד השאירו פרטים!

דילוג לתוכן