רשלנות רפואית | מימוש זכויות רפואיות | נזקי גוף

עורך דין נכות כללית

תביעות ביטוח לאומי

המוסד לביטוח לאומי הוא המוסד האחראי על זכויות אזרחי מדינת ישראל בתחום הביטחון הסוציאלי. מלבד השירותים שניתנים ע"י המוסד המוכרים לציבור, כגון דמי אבטלה, הבטחת הכנסה, השלמת הכנסה וקצבאות ילדים, אחראי המוסד גם על תשלום פיצויים ו/או מענקים בעבור הליכים נוספים המתנהלים בו, כגון:

נפגעי עבודה; תאונות דרכים; פטור ממס הכנסה; קצבת נכות כללית; מוגבלים בניידות; נפגעי גזזת; נפגעי פעולות איבה; קצבת ילד נכה; קבלת תו נכה; פטור מאגרת רישוי ועוד.

יתרונות הייצוג המשפטי בהתנהלות מול הביטוח הלאומי

ככל תביעה משפטית, תביעה נגד המוסד לביטוח לאומי מצריכה ידע מקצועי רב ובקיאות בנבכי המערכת. לכן, בהעדר סיוע משפטי מקצועי, סיכויי ההצלחה בתביעה נגד המוסד לביטוח לאומי קטנים יותר.

ביורוקרטיה רבה

מטרתו של הביטוח הלאומי אמנם להגן על זכויות האוכלוסייה, אך הדרך למימוש הזכויות הללו היא הרבה פעמים ארוכה, מורכבת ובעיקר מתישה, שכן מדובר בתהליך עתיר טפסים וביורוקרטיה. סיוע משפטי מקצועי הניתן על ידי עורך-דין הבקיא בהליכים הללו, מאפשר ניהול יעיל של התיק מול המוסד לביטוח לאומי, ואף מסייע לתובע לממש זכויות שאלמלא היה מיוצג, לעתים כלל לא היו מובאות לידיעתו.

הכרות עם עולם התוכן הרפואי

מרבית הזכויות שהוזכרו לעיל והחלטות רבות של הביטוח הלאומי מתבססות בעיקר על הערכה נכונה של המצב הרפואי של הנפגע/המבוטח ועל החלטות ועדה רפואית המהווה כלי עזר מרכזי בהחלטה. הבעייתיות במצב הנוכחי היא, כי הדיון בפני הוועדה הרפואית אורך דקות בודדות בלבד, במהלכו נדרש הפונה, שהינו בדרך כלל נרגש וחסר ניסיון, להציג את מצבו, טענותיו ובעיותיו תוך שימוש במונחים וידע מעולם הרפואה בהם אינו בקיא, וכל זאת במקביל לבדיקתו הפיזית. ייצוג משפטי ע"י עורך-דין בעל היכרות מעמיקה עם המונחים הרפואיים הרלוונטיים, מאפשר להציג את טענות התובע בפני הוועדה הרפואית באופן המבטיח את מימוש מלוא זכויותיו.

ביטוח לאומי
ביטוח לאומי

יתרונות עורך הדין על חברות למימוש זכויות רפואיות

לאור העלייה הניכרת במספר החברות השונות למימוש זכויות רפואיות, כדאי להכיר את עיקרי ההבדלים בין השירות שניתן על-ידי חברות אלה לבין ייצוג משפטי מקצועי:
החברות השונות מסייעות במילוי טפסים בלבד! כלומר, נאסר עליהן לתת ייעוץ משפטי והן אינן רשאיות לייצג לקוחות בפני הוועדות הרפואיות. כמו כן אין ביכולתן של אותן החברות לנהל הליך משפטי כדוגמת ערעור על החלטת הביטוח הלאומי לעניין ההכרה בתאונת עבודה ומחלת מקצוע, ערעור על החלטת ועדה רפואית לעררים והליכים רבים נוספים, לגביהם נקבע בחוק כי רק עורך דין מורשה לבצעם וללוות במסגרתם את התובע.

השירות העיקרי הניתן על ידי החברות השונות למימוש זכויות רפואיות, הוא מילוי טפסים והפניה למומחים רפואיים. זאת בעוד שאלו מהווים אך ורק חלק נלווה ומובן מאליו של השירות שניתן על ידי עורך דין. השילוב בין הידע הרפואי והידע המשפטי, אשר מקנה את היכולת למיצוי מקסימלי של כלל זכויות התובע, החל מהשלבים הראשונים של ההליך ועד לערכאות משפטיות גבוהות, הוא החלק העיקרי בשירות הניתן על-ידי עורך דין.

אל תילחמו לבד מול המוסד לביטוח הלאומי

אדם הנזקק לשירותיו של המוסד לביטוח לאומי אינו צריך למצוא עצמו ניצב לבדו במערכה מולו.

אונגר שויגמן משרד עורכי דין עומד לצד לקוחותיו, מוודא כי זכויותיהם נשמרות מול המוסד לביטוח לאומי, פועל ללא לאות להשגת הכספים המגיעים להם ונחוש להילחם את מלחמתם כל אימת שיש בכך צורך, בין אם בוועדות הרפואיות השונות ובין אם בערעורים בבית הדין ובית המשפט.

אולי יעניין אתכם גם..
עורך דין נכות כללית

המוסד לביטוח לאומי מכיר במצבים שבהם אדם מנוע מלעבוד בעבודתו כשכיר או כעצמאי, או שכושר העבודה שלו פחת באופן ניכר

קרא עוד »

לייעוץ עם עו"ד השאירו פרטים!

דילוג לתוכן